Honda Africa Twin

Honda Africa Twin

Zakorkowane ulice to codzienność polskich miast.

Uprzykrzają życie kierowców i służb ratunkowych. Przez zakorkowane ulice bardzo trudno przejechać  karetce pogotowania. Dla życia i zdrowia ludzkiego bardzo istotna jest każda minuta. Im szybciej ratownik medyczny dojedzie na miejsce, tym większa szansa na ocalenie życia ofiary wypadku lub chorego, którego problemy zdrowotne nastąpiły w domu.  Prędzej przez zakorkowane miasto przejadą jednoślady, np.: motocykl ratunkowy. Jednoślady,  przywożą ze sobą defibrylator i wszystko, co potrzebne do wentylacji, intubacji, iniekcji dożylnej i podawania leków. Ratownictwo motocyklowe bierze udział w warsztatach, na których szkoli mieszkańców z pierwszej pomocy oraz z zasad zachowania się podczas ataku terrorystycznego. Słuchaczami szkoleń jest głównie młodzież ponadgimnazjalna i mieszkańcy.

Podczas szkolenia ratownicy starają się zwrócić uwagę kursantów na dwie ważne sprawy: zauważenie osoby chorego i pokonanie obojętności wobec takiej osoby.

Bardzo ważne jest szybkie wezwanie  odpowiednich służb i rozpoczęcie reanimacji krążeniowo-oddechowej . Motocykl ratowniczy doskonale sprawdza się przy akcjach w trudnych warunkach terenowych. Aby prędko dostać się do potrzebującego pomocy medycznej, konieczny jest bardzo dobry motor. Honda Twin Air jest wyposażona w 6-stopniową automatyczną skrzynię biegów, horyzontalny silnik o pojemności 998 cm3. Dzięki temu motocykl ten ma duży zapas mocy,  nawet tych najgorszych warunkach pogodowych i terenowych. Ponadto silnik jest chłodzony cieczą. To model idealny do przemieszczania się po mieście, jak i na długie wycieczki. Motocykl posiada takie udogodnienia jak: automatyczna przekładnia, hamulce z przeciw blokadą i płynną regulacją momentu obrotowego.

Motocykl Honda Africa Twin to oszczędność czasu i paliwa. Doskonale sprawdzi się i w ratownictwie medycznym, ponieważ jest szybki i z bez problemu objeżdża miejskie korki. To świetny sposób na dotarcie na czas do pracy.  Doskonałe parametry techniczne ułatwiają bezpieczną jazdę nawet w trakcie deszczu.

Motoambulans nie jest zwyczajnym jednośladem, który można podziwiać na rajdach motocyklowych. Ma niezwykłą rolę –  dotrzeć z pomocą przed karetką, dostarczyć defibrylator. Potrzebne są specjalne akcesoria. SW-MOTEH dostarcza najlepsze akcesoria do motocykli. W ofercie znajdują się:  sakwy, torby, kufry, uchwyty,gmole, osłony , stopki centralne, uchwyty do nawigacji, uchwyty do kamer oraz profesjonalne halogeny. Wymienione akcesoria mogą być używane przez wszystkich motocyklistów, bez względu na to, gdzie jeżdżą.  Wszystkie akcesoria spełniają kryteria bezpieczeństwa.

Ceny nie są wygórowane, więc każdy motocyklista kupi to, czego potrzebuje. Motor to piękna pasja, symbol podróży i wyzwolenia.

Ratownictwo motocyklowe sprawiło, że miłość do motocykla zyskała nowe znaczenie – dotarcia z pomocą ludziom w potrzebie i jest służbą dla drugiego człowieka. Szansa na przeżycie chorego po zatrzymaniu krążenia maleje nawet o 10% z z upływem kolejnych minut. Dlatego tak ważne jest to, aby bezpośredni obserwator zdarzenia zaczął akcję ratowniczą. AED defibrylacja jest istotnym ogniwem łańcucha przeżycia i najskuteczniejszym leczeniem takich stanów jak: migotanie komór, czy częstoskurcz komorowy bez tętna. Po 7 minutach od zatrzymania krążenia efektywność defibrylacji to zaledwie 30%, w pierwszej minucie od ustania krążenia skuteczność sięga 90%.

Różnica jest znacząca i  wyjaśnia dlaczego tak ważne jest , jak najszybsze rozpoczęcie defibrylacji. Pomoc osobie poszkodowanej należy rozpocząć od upewnienia się, czy wszyscy: poszkodowany, ratownik i ewentualnie świadkowie są bezpieczni. Później  trzeba ocenić stan poszkodowanego: sprawdzić , czy jest przytomny lub nie, czy oddycha i jaki jest to oddech, wezwać służby ratownicze, zapytać o dostępność defibrylatora. Jeżeli w danym miejscu nie ma defibrylatora ,  a u osoby poszkodowanej nie wyczuwamy oddechu to trzeba rozpocząć resuscytację oddechową w sposób standardowy i kontynuować ją do odzyskania przez chorego przytomności lub przybycia pogotowia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *